• 44-330 Jastrzębie-Zdrój
    ul. Słoneczna 18A
  • tel. 32 47 626 36
    tel. 32 47 626 37
23  Kwi 

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA PRZY KORZYSTANIU Z BUTLI Z GAZEM

ZASADY KORZYSTANIA Z BUTLI  Z GAZEM ORAZ JEJ PRZECHOWYWANIA

 

Butla gazowa w bloku czy domu nie musi stanowić zagrożenia, ale powinieneś znać odpowiednie procedury i wiedzieć, jak zakręcić butlę z gazem LPG w razie potrzeby. O jakich jeszcze zasadach powinieneś bezwzględnie pamiętać?

Butli nie wolno przechowywać w warunkach, które mogą negatywnie wpływać na jej wytrzymałość lub powodować korozję. Istotne są tu przede wszystkim zbyt niskie i wysokie temperatury oraz wilgoć. Temperatura w pomieszczeniu, w którym stoi butla, nie może przekraczać 35°C. Butla nie powinna też stać przy jakimkolwiek źródle ciepła.

Butli z gazem nie wolno przechowywać w piwnicach, na poddaszach, na klatkach schodowych i korytarzach, a także na tarasach lub balkonach oraz w innych pomieszczeniach, które są ogólnie dostępne.

Butla nie może stać w sąsiedztwie gniazd wtykowych i liczników elektrycznych oraz innych urządzeń, które mogą powodować iskrzenie.

Zabronione jest stosowanie gazu w butli w mieszkaniach korzystających z instalacji gazu ziemnego.

Najlepiej, gdy butla jest wymieniana przez osobę zajmującą się dystrybucją gazu.   W przypadku samodzielnej wymiany trzeba bezwzględnie zwrócić uwagę na ewentualne uszkodzenia lub odkształcenia butli, stan gumowej uszczelki i jej szczelność.

Dla własnego bezpieczeństwa warto zamontować odpowiednie czujki gazu, które wykryją rozszczelnienie butli gazowej i zasygnalizują obecność gazu w pomieszczeniu.